fbpx

Dzień dobry!

Dziś  podzielę się z Tobą pewnym małym skarbem literackim, jednak nie będzie to temat związany stricte z urodą.

 Jako Maniaczka książek o rozwoju osobistym, zawsze staram się znaleźć coś ciekawego, a dzisiaj nie mogło być inaczej!

Nie wiem czy to książki znajdują mnie, czy trafiam na nie ja.  Wiem jedno -To nie jest przypadek… Od 5 lat fascynuje mnie Dr. David Hawkins – mój mentor, z którego twórczością nie rozstaje się nigdy, czytam prawie każdego dnia i wciąż znajduję coś, co wbija mnie w podłogę. Z pewnością tak już zostanie. Często książki, które mam są  poklejone karteczkami abym zawsze mogła wrócić do danego wątku. Trudno mi czytać coś innego i bardzo rzadko daję się namówić na inne publikacje. Lecz  niedawno zainspirowała mnie pewna książka, którą poleciła mi znajoma – to – IKIGAI

W tej małej książeczce jest mnóstwo inspiracji i na pewno będę miała ją pod ręką, aby sięgać  i przypominać sobie w każdej chwili, co jest ważne dla zdrowia fizycznego i psychicznego .

WIZUALIZACJA

Wyobraź sobie, że wraz z pierwszymi promieniami słońca budzisz się rano w pełni świadomości, że ten dzień zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Wiesz, że masz przed sobą mnóstwo możliwości i że jesteś na właściwej drodze do odkrycia swojego „IKIGAI”. To właśnie magiczna formuła, która podsyca Twoje pasje, pomaga znaleźć cel i daje Ci energię do osiągnięcia tego, czego naprawdę pragniesz w życiu. Słowo IKIGAI właśnie mniej więcej to oznacza.

CO OZNACZA IKIGAI ? 

„IKIGAI” to japońskie słowo, używane przez rdzennych Japończyków z rejonu Okinawa. Ten rejon  to miejsce, zwane niebieską strefą, w której mieszka największa liczba stulatków. Ci ludzie cieszą się dobrym zdrowiem i witalnością przez wiele lat, pozostając aktywnymi zarówno zawodowo, jak i społecznie. Wszyscy mówią to samo – IKIGAI to coś wewnątrz nas – sens istnienia. Porównałabym to do własnego DNA, które każdy z nas posiada unikalne. To powołanie, do którego zostaliśmy wezwani odgórnie.

CZY WARTO SZUKAĆ ?

Jeden z najważniejszych przekazów, który pozostanie na długo w mojej głowie po przeczytaniu tej książki, to to, że „IKIGAI” nie jest czymś, co musisz znaleźć na siłę. To raczej proces odkrywania i tworzenia. To podróż, która pozwala Ci eksperymentować, próbować nowych rzeczy i zdobywać doświadczenia, które prowadzą Cię do spełnienia, wyrażania siebie, ekspresji.

NAJPILNIEJ STRZEŻONY SEKRET MODELEK

 modelki – ich najpilniej strzeżony sekret według autorów książki. To takie proste, a często komplikujemy sobie sami to życie.

“większość osób profesjonalnie chodzących po wybiegach zapewnia, że sypiają po dziewięć, dziesięć  godzin przed każdym pokazem. Skóra ma wtedy świetlisty, zdrowszy koloryt, a zmarszczki są mniej widoczne…”. To właśnie podczas snu nasz organizm regeneruje się, a  skóra odświeża. Dlatego też  staraj się spać wystarczająco długo, aby rano obudzić się w pełni wypoczęta i gotowe do dalszej pracy. Sen ma także fundamentalne znaczenie dla naszego umysłu. To podczas snu  mózg przetwarza informacje, zbiera wspomnienia i dokonuje sortowania. Pozwala   na lepsze zapamiętywanie, a także na kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów. To właśnie w trakcie snu mogą Ci przyjść do głowy niesamowite pomysły, które potem zmienią  życie.

Nie da się ukryć, że sen wpływa również na  samopoczucie. To  najlepszy przyjaciel i kosmetyk. Gdy jesteś wyspana,  wyspany jesteś bardziej pozytywnie nastawiona, nastawiony do życia, relaks, masz więcej energię i chęci do działania. To z kolei przekłada się na  efektywność w pracy, relacje z innymi ludźmi oraz ogólną jakość  życia. Dlatego też  zadbaj o odpowiedni sen i pozwól sobie na regenerację.

Letni poniedziałek to idealny moment, aby rozpocząć przygodę ze sobą. Daj sobie szansę i przestrzeń dla siebie. Otwórz umysł na nową perspektywę i znajdź motywację, by podążać za tym, co naprawdę Cię fascynuje w życiu. Podążaj swoją ścieżką.

A oto 10 złotych zasad IKIGAI

  1. Bądź zawsze aktywny, nigdy się nie zatrzymuj
  2. Przyjmuj życie ze spokojem
  3. nie jedz do syta
  4. Otaczaj się dobrymi przyjaciółmi
  5. Do swoich następnych urodzin zadbaj o formę
  6. Uśmiechaj się
  7. Odnów relację z przyrodą
  8. Bądź wdzięczny
  9. Żyj chwilą
  10. Podążaj za swoim IKIGAI

Życzę Ci pięknego dnia pełnego odkryć. Postaw na swoje dobre samopoczucie

P.S. Zaczynam od dziś 

Grażyna